Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi nosor z miasteczka Gdańsk. Mam przejechane 42248.13 kilometrów w tym 66.20 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 20.10 km/h i się wcale nie chwalę.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl

Znajomi

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy nosor.bikestats.pl

Archiwum bloga

Wpisy archiwalne w miesiącu

Sierpień, 2014

Dystans całkowity:205.80 km (w terenie 0.00 km; 0.00%)
Czas w ruchu:10:48
Średnia prędkość:19.06 km/h
Maksymalna prędkość:32.00 km/h
Suma podjazdów:2023 m
Suma kalorii:7032 kcal
Liczba aktywności:14
Średnio na aktywność:14.70 km i 0h 46m
Więcej statystyk
 • DST 15.83km
 • Czas 00:52
 • VAVG 18.27km/h
 • Kalorie 462kcal
 • Podjazdy 170m
 • Aktywność Jazda na rowerze

Pomoc mierzona kilometrami !

Poniedziałek, 25 sierpnia 2014 · dodano: 25.08.2014 | Komentarze 0

Witam serdecznie. Pierwsza sprawa, o której chcę napisać to:

,,Pomoc mierzona kilometrami".
Mówiąc w skrócie polega to na tym, że na stronie  Endomondo.com musimy przystąpić do tej akcji, która mieści się w zakładce [Rywalizacje], a wtedy automatycznie wszystkie nasze kilometry, które przejedziemy, przejdziemy czy nawet przepełzniemy doliczają się do wspólnej liczby kilometrów wszystkich uczestniczących w tej zabawie. W tej chwili cel to 65 000 000 km, przy aktualnej liczbie km 57 048 032! Celem jest 150 000 zł. Czy to nie wspaniałe? Wystarczy ruszyć dupę, to nic nie kosztuje, a można pomóc potrzebującym.
Akcja trwa do 28 września, więc masz jeszcze sporo czasu, by dorzucić swoje kilometry. Gorąco polecam.

A z rzeczy bardziej aktualnych, to dzisiaj wróciłem do Gdańska i od razu wskoczyłem na rower. Pojechałem do biblioteki wypożyczyć kolejną część książki o Świecie Dysku Terry Prattchet'a. Wcześniej, gdy dopiero co przyjechałem do Gdańska, udało mi się w pobliskiej bibliotece dostać 3 wcześniejsze części tego cyklu. Tak więc w najbliższym czasie będę miał co czytać :-) Polecam wszystkim fanom Fantasy.
Ruchome obrazki Nauka Świata Dysku I
KosiarzWypraca czarownic
Mapka:


Kategoria Treningi 1-15 km


 • DST 14.44km
 • Czas 00:52
 • VAVG 16.66km/h
 • Kalorie 429kcal
 • Podjazdy 162m
 • Aktywność Jazda na rowerze

Kinesiotaping na przeciążone kolano

Wtorek, 19 sierpnia 2014 · dodano: 19.08.2014 | Komentarze 0

Witam serdecznie.
Dzisiaj chciałbym poruszyć bardzo częsty problem dotyczący stawu kolanowego czy tzw. Boczne przyparcie rzepki.
Zacznę może od tego, że jedną z kluczowych struktur w stawie kolanowym, której zaburzona praca może nam nieźle dokuczyć jest rzepka. Ta kość, a właściwie największy troczek naszego organizmu jest niezwykle ważny w mechanice naszego stawu i wszelkie zaburzenia w jej ustawieniu względem kości udowej powodują przeciążenia, a co za tym idzie uszkodzenia stawu i jego nieprawidłowe działanie.
Ważne jest to, by zdać sobie z tego sprawę, że położenie rzepki jest stabilizowane przez włókna mięśni przyczepiających się do rzepki oraz troczków, które ją stabilizują.
Jedną z najczęstszych przypadłości, dotyczących stawu kolanowego jest tzw. boczne przyparcie rzepki, nazywane też konfliktem w stawie rzepkowo-udowym.
Kinesiotaping stawu kolanowegoPatomechanizm tej kontuzji polega na tym, że struktury stabilizujące rzepkę po stronie przyśrodkowej, a zatem mięsień obszerny przyśrodkowy, a dokładnie odchodzący od niego mięsień obszerny przyśrodkowy poprzeczny (VMO) i więzadło rzepkowo-udowe przyśrodkowe ulegają osłabieniu np. w wyniku naciągnięcia, z powodu przewagi włókien mięśnia naprężacza powięzi szerokiej albo kontuzji mięśnia czworogłowego. Osłabienie może być również pochodzenia idiopatycznego. Rzepka zmienia swoje położenie w stawie rzepkowo-udowym i nie porusza się po prawidłowym torze podczas pracy kolana, co prowadzi do kompensacyjnych zmian w sąsiednich stawach ( zmiana ustawienia biodra, podudzia i stopy).
Jak widzicie, wszelki dysbalans mięśniowy może nieść poważne konsekwencje, a w tym wypadku są nimi tkliwy ból po stronie bocznej w okolicy kłykcia bocznego kości udowej, a daleko idące zmiany to chondromalacja rzepki. Również problem kolana przeniesie się na wspomniane wyżej stawy co również zaburzy równowagę mięśniową itd.
Leczenie konfliktu w stawie rzepkowo udowym trwa ok. 4 miesiące, dlatego w momencie gdy czujemy, że z naszym kolanem jest coś nie tak warto od razu zacząć działać, by zapobiec zanikowi struktur przyśrodkowych. Jedną ze skutecznych metod w walce z tego typu problemem jest Kinesiotaping.
Zadaniem Kinesiotapingu jest w tym przypadku odciążenie struktur przeciążonych i wspomaganie ich celem uniknięcia nadmiernej lateralizacji rzepki.Zajmuję się tym od pewnego czasu i często sam na sobie testuje aplikacje (jeśli jest taka możliwość). W związku z tym, że sam od pewnego czasu borykam się z problemem bocznego przyparcia rzepki, stosuję między innymi Kinesiotaping, który wyśmienicie sprawdza się i pomaga. Technik naklejania może być kilka, w zależności od ukończonego kursu, dlatego nie będę tutaj się rozpisywał na temat metodyki aplikacji. Jedynie chcę Was zachęcić do tego, by mieć na uwadze, że plastry potrafią pomóc w tej przypadłości i nie tylko.


Mapka:


Kategoria Treningi 1-15 km


 • DST 47.93km
 • Czas 02:20
 • VAVG 20.54km/h
 • Kalorie 1394kcal
 • Podjazdy 588m
 • Aktywność Jazda na rowerze

Przejażdżka nad morze

Czwartek, 14 sierpnia 2014 · dodano: 14.08.2014 | Komentarze 0

Gdzie oczy poniosły tam pojechałem :-)


Mapka:
 • DST 24.05km
 • Czas 01:21
 • VAVG 17.81km/h
 • Kalorie 1685kcal
 • Podjazdy 131m
 • Aktywność Jazda na rowerze

To tu i tam

Wtorek, 12 sierpnia 2014 · dodano: 12.08.2014 | Komentarze 0

Witam serdecznie. Dawno nie jeździłem rowerem, a to wszystko dlatego, że wyjechałem na praktyki do miejscowości Jantar. Muszę Wam przyznać, że zostałem oczarowany magią tego miejsca. Uśmiechnięci ludzie, piękne miejsca, widoki i absolutnie perfekcyjna pogoda sprawiły, że czułem się tutaj wyjątkowo dobrze. Spędziłem tu 4 tygodnie po czym wróciłem znowu do Gdańska. Powrót już we wrześniu. Specjalnie dla Was kilka ciekawych fotografii, które udało mi się uchwycić w tym miejscu.


Zachód słońca na plaży w Jantarze
Zachód słońca potrafi być naprawdę piękny.
Szałas na plaży w Jantarze
Problem noclegu rozwiązany. Wystarczy odrobina chęci i kreatywności :-)

Plaża w Jantarze
Zawsze rano w Jantarze są dostawy świeżej ryby :-)

Basen Neptun
Zawsze po pracy pływanie dla relaksu

Burza Jantar
Nie wiadomo na jaki widok natknąć się można nad morzem. Czyżby kropiło w Gdańsku? :-)

Schody do nieba na bursztynowym szlaku w Jantarze
Schody do nieba na bursztynowym szlaku w Jantarze :-)

Plaża w Jantarze
Plaża w Jantarze

Żuczek w lesie
Żuczek w lesie :-)

Las w Jantarze
Nie wiem jak Wy, ale ja lubię chodzić takimi niedostępnymi ścieżkami, a pewnie wielu z Was przyjechałoby tutaj swoim rowerem :-)

Drzewo na plaży w Jantarze
Nigdy nie wiesz co woda przyniesie :-)

Ponadto kiedyś wspominałem o akcji ,,Rowerem do pracy", o której pisałem TUTAJ. Po przyjeździe z Jantaru odebrałem moją nagrodę w postaci przedniego i tylnego oświetlenia, z którego jestem bardzo zadowolony. Zdjęcie poniżej :-)
Oświetlenie do roweru

Dzisiaj odwiedziłem sklep rowerowy i w końcu dostałem brakującą śrubę do bloków w butach, o czym wspomniałem TUTAJ. Gdy już rower został wyposażony w nowe oświetlenie, a bloki porządnie dokręcone wyruszyłem na małą przejażdżkę do parku Reagana. Droga powrotna była bardziej intensywna z powodu wiszącej w powietrzu burzy. Całe szczęście zdążyłem na czas :-)
Mapka: